Ceahlăul pierde la scor de neprezentare

Ceahlăul Piatra Neamț

Ceahlăul Piatra Neamț a pierdut cu scorul de 3-0 deplasarea de la Târgu Mureș. Gruparea antrenată de brazilianul Ze Maria a rezistat doar 27 de minute în fața echipei ce ocupă acum poziția a treia în Liga 1. Bumba a deschis scorul, urmând ca două minute mai târziu Zicu să mărească diferența de pe tabelă. Atacantul în vârstă de 31 de ani a reușit primul său gol după o pauză de 5 luni. Tabela a fost închisă în minutul 48 de N’Doye, care a reușit să înscrie cu un șut la colțul lung. Nemțenii au rămas în 10 oameni în minutul 73 după ce Buden a luat două cartonașe galbene într-un interval de două minute. După această partidă, Ceahlăul ocupă locul 16 în clasament și salvarea de la retrogradare devine un obiectiv din ce în ce mai greu de îndeplinit. După această victorie, echipa antrenată de Liviu Ciubotariu s-a apropiat la 3 puncte de ocupanta poziției secunde, Petrolul Ploiești. În etapa cu numărul 20, Ceahlăul primește vizita celor de la Pandurii Târgu Jiu.