Au îndeplinit un ultim obiectiv

Ceahlăul - CSU

Ceahlăul – CSU

Ceahlăul a învins pe CS ’U’ Craiova în etapa a 33-a a Ligii 1, cu scorul de 2-1. Moldovenii antrenați de Vanja Radinovic s-au văzut conduși din minutul 37 al partidei, atunci când pentru olteni a marcat Herghelegiu cu un șut din interiorul careului. Contrar cursului jocului, nemțenii au reușit să egaleze prin Sialmas, în minutul 69, după o pasă primită de la Căruță.  În ultimul minut al partidei, Achim a centrat pentru Buden, care a reușit să înscrie cu capul și să aducă 3 puncte pentru Ceahlăul, formație ce va evolua la matineu în sezonul viitor. Cu această victorie, echipa de sub Pietricica a reușit să îndeplinească baremul de 25 de puncte și să înceapă sezonul viitor fără deficit în clasament.