7 la rând pentru ieșeni

CSMS Iași vs Ceahlăul Piatra Neamț

CSMS Iași s-a impus cu scorul de 2-0 în etapa a 29-a a Ligii 1 în fața Ceahlăului Piatra Neamț. Ieșenii au reușit să deschidă scorul în minutul 30 al primei reprize, atunci când Golubovic a trimis mingea în poarta adversă, în urma unei lovituri spectaculoase cu capul. Singurul eveniment notabil până la pauză a mai fost ocazia lui Kneif, care din câțiva metri nu a reușit să îl învingă pe Grahovac. Repriza a doua a fost dominată tot de elevii lui Nicolo Napoli, care au mai avut o mare ocazie de a marca în minutul 77, prin Ciucur. Bădic a închis tabela în minutele de prelungiri, în urma unei pase trimise de Golubovic. După această victorie, Iașiul adună 38 de puncte și aproape scapă de emoțiile retrogradării, în timp ce nemțenii rămân pe poziția a 16-a și speră la o minune pentru a rămâne în prima ligă.